Krokusy NZOZ Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnienia


Poradnia w Poznaniu

Lokalizacja

os. Zwycięstwa 108
(budynek Ośrodka Zdrowia; bezpłatne parkowanie przed ośrodkiem)
tel/fax: 061 828 99 93

[Mapa z zaznaczoną lokalizacją poradni]

Godziny otwarcia

Poniedziałek do piątku w godz. 8.00 - 19.00

Świadczenia

Świadczenia są bezpłatne dla osób ubezpieczonych (umowa z NFZ).

  Logo NFZ

Nie ma obowiązku posiadania skierowania do lekarza, natomiast jest wymagane skierowanie do psychologa. Nie obowiązuje też rejonizacja. Osoby decydujące się na terapię w poradni umawiane są na konkretne terminy, które można ustalać telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy poradni.

Poradnia oferuje głównie pomoc w zakresie uzależnienia od alkoholu jak i zdrowia psychicznego (dla dorosłych). Pomocą w zakresie uzależnień obejmuje zarówno osoby uzależnione jak i ich rodziny (w zakresie współuzależnienia). Posiadamy także doświadczenie w prowadzeniu rzetelnej terapii Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA).

Terapia prowadzona jest przez wykwalifikowanych specjalistów w ramach terapii indywidualnej i grupowej. Pracownikami poradni są psycholodzy - specjaliści terapii uzależnienia od alkoholu, posiadający też wykształcenie kliniczne (psycholodzy z I i II stopniem specjalizacji klinicznej). Poradnia oferuje też pomoc psychiatryczną.

Tak wysokie kwalifikacje personelu umożliwiają odbycie gruntownej terapii uzależnienia z uwzględnieniem również indywidualnych problemów osobowościowych i psychicznych, a także uzależnień mieszanych.

Poradnia świadczy też usługi konsultacyjno-diagnostyczne.